Okul

İnsan Sevgisi Konulu Kompozisyon

İnsan dünya üzerinde yaşam sürdüren en üstün canlıdır. Zeki olmalarının dışında yaşamlarını devam ettirmeleri ve düşünme, hayal kurma gibi yeteneklere sahiptir. İnsanları ayıran noktalardan biri sevgidir. Çevrelerindeki nesnelere, cisimlere ve canlılara karşı sevgi besler büyütürler. Bunlar onlara karşı korumacı sahip çıkıcı davranışları oluşturur.

Seven insan karşısındakine sevgisini gösterir. İnsanın sahip olabileceği en güzel nimet olarak görülür. İnsanların dil, din, ırk, cinsiyet farklılıkları olmasına rağmen hiç değişmeyecek ortak noktaları sevgileridir. Eğer toplumda sevgi baş gösterirse hoşgörü üst seviyelerde olur. İnsanlar birbirinden rahatsız oluyorsa eğer toplumda huzur kalmayarak adalet gözlemlenmez. İnsan sevgi gibi değerli duyguya sahipse eğer ondan hiçbir türlü kötülük beklenmez. İçindeki sevgi ölen ve insanlara zarar verebilecek insanlar hayatları olumsuz etkileyerek sıkıntılar yaşanmasına sebep olabilir.

İnsan sevgisine daima saygı gösterilmeli ve değer görmelidir. Seversek eğer seviliriz, sevmediğimiz zaman çevremiz tarafından tepki dahi görebiliriz. Sevginin değerini asla unutmamalı ve can sıkıcı olaylardan uzak kalmalıyız. Toplumdaki insanlar yüce olduğu gibi insanlar arasındaki sevgi bağları bir bütün yaparlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu