Okul

İnsanın Gelecek Nesilleri Düşünerek Yaşaması Dünyaya Neler Kazandırabilir

Dünya hepimizin ortak malı olduğundan kendimizi düşündüğümüz kadar geleceğimizi de düşünmeliyiz. Çocuklarımızın yaşamı ve onlardan sonra gelecek nesil için bir şeyler yapmalıyız. Gelecek nesli düşünecek olsak aklımıza başta kullandığımız kaynaklar gelir. Her canlı eşit yaşama hakkına sahip olduğundan çevresine ses vermesi gerekmektedir.

Dünya üzerinde yaşayan tüm varlıklar kendileri için değil gelecek için bir şeyler yapması daha güzel dünyanın oluşmasını sağlar. İçgüdüleri ile hareket ederek dünya için fazladan çalışırlardı. Ormanlara zarar vermez, dünyanın daha yeşil hal alması için çabalar olurlardı. Kendisinden sonra gelecek olanları düşünerek daha vefakar olup eğitim, sağlık, ekonomi bakımından onlara bir şeyler bırakmak isterdi.

Doğal yaşama zarar vermeyerek doğal kaynaklar yerine yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanırlardı. Gelecek nesillerin kendisine emanet olduğu düşüncesi çevresindeki güzellikler, doğal yapılar ve tarihi eserlere sahip çıkma duygusunu aşılardı. Güzelliklerin farkında olarak zarar vermeden daha güzel hale getirmek için çaba gösterirdi.

Dünyayı bir sülük gibi emmek dışında ona yardım edebileceği düşüncesi kafalarda olurdu. Bütün güzellikler yok olmadan önce çalışır, çevresine bakar, ağaçlandırma yapar, kirletmenin önüne geçer. Bu sayede dünyamız daha güzel renkli bir yer olabilir. Bize verilen değerlerin daha kıymetli hal almasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu