Okul

İnsanları Diğer Canlılardan Ayıran Özellikler

İnsanlar yaratılırken diğer canlılardan çok daha farklı yaratılmışlardır. Onları ayıran ve kendi sahip oldukları özellikler bulunmaktadır. Bunları anlatmadan önce yaratılırken onlara göre daha üstün olarak yaratılmıştır.

Diğer canlılar insanlar gibi düşünemezler bilinçlerini tam olarak kullanamadıkları gibi konuşma yetenekleri olmaz. İnsanlara yiyecek ve dostluk edilmesi doğal döngünün oluşması için yaratılıyor. İlk olarak akıl onu kullanmaya sahiptirler, diğer canlılara baktığımız zaman köpeklerin kendilerine has özelikleri bulunur.

Duygular bir çok canlıya göre insanların sahip oldukları daha yoğun olmaktadır. Hayvanların dahi duyguları olsa insanların kadar gelişmiş değillerdir. Bağlılık duygularını ön plana çıkartarak sevgi ve merhameti göstermişlerdir. İnsanları hayata bağlama azim ve inanç duygusunu sağlar.

İnsanları birbirlerinden farklı kılan özellikler vardır. Bazı hayvanların yetenekleri çok daha üstün olabilir ama görme, duyma organları değişir. İnsanlar kendilerini geliştirmek için akıllarını kullanarak icatlar yapmışlardır. Birbirleri ile konuşarak anlaşıp duygu ve düşüncelerini anlamışlardır. İcat yetenekleri sahip oldukları bilgileri geliştirerek faydalı icatlarda bulunmaktadırlar. Akılları oldukça geniş yaratılması yaratma ve hayal etme güçleri olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu