Okul

İnternet Diye Bir Şey Olmasaydı Ne Yapardınız

İnternet iletişim ağını ayağımıza getirmekte. İnternete bağlanabileceğimiz bir cihazımız olduğu sürece her türlü bilgiye erişmemiz mümkün hale geliyor. İnternet günlük hayatımıza büyük yer kaplayan iletişim ağıdır. Teknolojinin internet üzerine gelişmesi günlük hayatımızın her noktasında ihtiyaç duyulmaya başlandı. Kullanılan ağın ucunda milyarlarca insan bulunmakta. İnternet üzerinden iletişim kuruyor, ihtiyaçlarımızı karşılıyor, faturalarımızı ödüyor, iş alanında çalışmalarımızı yapıyoruz. İnternet hayatımızda bir çok özellik katmaktadır.

İnternet olmasaydı günümüzün teknolojik gelişmelerine ulaşamazdık. Hayatımızda bir çok gelişme internete bağlı olarak devam etmekte. Sanayileşme, iletişim, üretim, savunma ve saldırı gibi çeşitli konularda internetten yararlanırız. İnternet olmadan teknolojik gelişmeler olmazdı.

İnsanlar bilgiye ulaşmak için dünyanın dört bir yanındaki kütüphaneleri gezmek zorunda kalırlardı. İnternet sayesinde dünyanın dört bir yanına ulaşabiliyoruz. Fikir ve düşüncelerimizi internet üzerinden yaymamız mümkün oluyor.

Dünyanın bir ucundaki insanlarla iletişim kuramazdık. Anlık mesajlaşma sistemleri olmazdı.

Alışverişe, fatura ödemeye, bir konu hakkında bilgi sahibi olmak için dışarıya çıkmak zorunda kalırdık. Merak ettiğimiz bilgiler için gecemiz gündüzümüz kütüphanelerde geçerdi.

Sıkıldığımız zaman veri gönderme işlemi yapamazdık. Filmlerden, müziklerden, son dakika haberlerden uzak kalırdık.

Sağlık alanındaki gelişmeleri takip edemezdik. İnsanlar bilgileri sadece kendisine saklardı. İnternet ortamında gelişmeler olmamasından dolayı dünyadan haberdar olamazdık. Dünyanın bir ucundaki gelişmeler diğer ucuna ulaşmazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu