Ülkemiz İçin Bağımsızlığın Önemi

Bağımsız ve özgürlük yaşadığı topraklarda başka uluslara bağlı olmadan hür yaşamaktır. Kendi ülkesinde kendi haklarına sahip olmaktır. Özgür olmak adına atılan adımlar insanları hür kılar. Bağımsızlığımızı kazanmak için yıllar boyunca mücadele verdik, atalarımız bağımsızlığımız için canlarını feda etmişlerdir. Bazen bir şeyleri elde etmek için fedakarlık gerektir, Türk milleti olarak milyonlarca askerimiz bu yolda hayatlarını kaybetmişlerdir. Çanakkale Savaşında ülke bağımsızlığı için mücadele vermiştir.

Özgürlük için Türk milletinin fedakarlıkları tarihte yer almıştır. Özgür ve bağımsız olarak kendi ülkesinde yaşamak isteyen millet ülke topraklarını savunmuştur. Esir bir yaşam sürdürmek yerine bağımsızlık istemişlerdir. Canları pahasına olduğunu bile bile kararlarından geri dönmemişlerdir. Günümüzde özgür olmak isteyen bir çok millet mücadele vermekte. Bağımsızlıkları elinden alınan ülkeler referanduma gitmekte. Toprak bütünlüklerini sağlayarak özgürlük sağlamak adına adım atmaktadırlar.

Asırlar önce vatan topraklarında bağımsızlığı sağlamak için atalarımız mücadele etmiştir. Her ülkenin vatandaşı bağımsızlık için fedakarlıklarda bulunmuştur. 13-14 yaşlarındaki gencecik çocuklar vatan topraklarının savunması için emek vermiştir. Gelecek nesillere bağımsız ülke bırakmak için cephelere gitmişlerdir.

Özgürlük kendi topraklarında akan su gibidir. Ülkesinin geleceğini o ülkenin milleti belirler. Vatan topraklarının bağımsızlığı ve özgürlüğün savunucusu millettir. Ne zaman vatan sevgileri azalır o zaman bağımsızlıklarını kaybederler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz