Teknoloji

İnternet Hızı Nasıl Arttırılır

Ev, iş hayatının her yerinde internet en temel ihtiyacımız olarak görülüyor. İnternet bağlantısına sahip olduğumuz halde yeterince verimli kullanamamaktan şikayetçiyiz. Yavaş ve zayıf internet paketlerinden dolayı canımız sıkılır, ister istemez sinirlenerek strese gireriz. İnternetinizin hızını arttırmak için çalışan aygıtın performansında da iyileştirme yapılmalıdır.

Virüs ve zararlı yazılımlardan temizleme
Bilgisayarınıza çeşitli program ve internet sitelerinden bulaşacak kötü yazılımları temizlemeniz gerekecektir. Bilgisayarınız temizlendiği takdirde internetiniz rahatlayarak performansında artış görülür. Antivirüs programınızı çalıştırın, yoksa ücretsiz olarak deneme sürümlerinden bir tanesini yükleyin. Antivirüs programı için nod 32 önermekteyiz 1 aylık deneme süreci bulunmaktadır.

Tarayıcınızın ön belleğini temizleyin
İnternette gezindikçe tarayıcınız önbelleğine verileri kaydeder. Belirli zaman aralıklarıyla temizlemek bilgisayarınızın daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Belirli aralıklarla temizlemeniz yavaşlığın çözümü olur. Temizlemek için CTRL + SHİFT + DEL tuşlarına birlikte basın açılacak sayfadaki bütün butonları işaretleyin.

İnternet tarayıcınızı güncelleyin
Tarayıcınız size her alanda hizmet verir. İnterneti daha rahat şekilde kullanmak ve faydalanmak için gerekli olmaktadır. her birini teker teker denemek yerine mevcut tarayıcınızın ayarlarından gerekli güncelleme kontrollerini yapınız.

Bilgisayarınızın temizliğinizi yapın
Bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa eğer sabit diskinizin gerekli temizliğinizi yapınız. Performansını etkileyeceğinden dolayı diskin temizleneceğini öğrenin ve gerekli temizliğinizi gerçekleştirin.

Düzenli aralıklarla bilgisayarınızı dinlendirin
Bilgisayarınızın dinlenmesi önemlidir, düzenli aralıklarla temizliğinizi yaparak bilgisayarınızla ilgili gerekli işlemleri yapmanız mümkündür. Bilgisayarınızın dinlenmesi içindeki parçacıklarında dinlenmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu