Okul

İşleyen Demir Işıldar Kompozisyon

Uzun süre boyunca bildiği işi yapmayınca kişi zamanla körelir ve unutmaya başlar. Yeniden yapmak istediğinde eskisi kadar bilmediğinin farkına varır. Çalışan kişinin becerisi artarak yeni yetenekler kazanarak geliştirir.

Bazen öğrenmek için çok hevesli oluruz, can atarken birden bire soğuyarak ondan uzaklaştığımız olur. İşimizden gücümüzden uzak kalmak zamanla onun nasıl yapıldığından püf noktalarına kadar unutmamıza neden olur. Bir gün tekrar yapmak istediğimizde kala kalırız. Örneğin bilgisayarlar hayatımıza girmesiyle hesaplama işlemlerini unuttuğumuz gerçektir. Oyun oynamak ve çeşitli işlerle uğraşırken asıl sahip olduklarımızı unuttuğumuz bir gerçek olmaktadır. Öğrenerek hesabını bildiğimiz işleri unutmak yeteneklerimizi de kaybetmektir. Bildiklerimizi unutmamak için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerekir. Ara sıra yeteneklerimizi unutmamak için pratik yaparak alışkanlıklarımızı kaybetmeyebiliriz.

Alanında uzmanlaştığımız işten uzaklaşacaksak eğer ara sıra pratik yaparak bildiklerimizi tazeleyebiliriz. Aksi takdirde sahip olunanlar unutularak hayatımız zar zor geçişler yaşayacağı gerçektir. Çalışırsak güneş gibi parlarız çalışmazsak çamurdan farksız oluruz. İşimizin ehli olmak için çalışmalı ve güçlenmemiz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu