Okul

İstanbul ile İlgili Kompozisyon

İstanbul, doğal güzellikleri ile dünya ülkelerini kıskandırmıştır. Tarihte birçok devlet İstanbul’a sahip olmak istemiştir. Türklerin İstanbul’u fethetmesi ile topraklarda hakimiyet sağlamıştır. Dünyanın gözde şehirlerinden olduğu kadar doğal ve tarihi güzellikleri de ilgi çekiyor. İstanbul’da gezip görülebilecek o kadar güzellik var ki haftalar yetmez. Tarihin süslü güzide bir şehri.

Hikayeleri ve güzellikleri ile bizi kendisine çeken şehir. Kız kulesi manzaralı simit ve çay muazzam anlar yaşatabilir. Vapurla yanından gelip geçebileceğiniz birbirinden güzel yerlere sahiptir. Yapılar geçmişten günümüze kadar değişmemiştir. Filmlere konu olan Yerebatan Sarnıcı dünyanın en büyük kapalı sarnıcıdır. Osmanlı devletinden kalma tarihi güzellikler yer almaktadır. Tarihimizi yakından tanımanın en güzel yoludur. Yüzlerce yıllık camiler bizi kendisine çekmiştir. Mimar Sinan’ın eserlerinden Ayasofya günümüzde halen ayaktadır. İstanbul’a gelip görebileceğiniz muazzam yerler vardır. Görsel şölen yaşadığınız gibi tarihi eşsiz güzelliklerine şahit olacaksınız. Alışveriş ise adresiniz Kapalıçarşı olmalı. Aradığınız binlerce ürün tarihi yapının altında sizi bekliyor olacak.

Deniz manzarası karşısında size martılar eşlik edecek. Dalgaların sesi ile huzur bulurken çıtır gevrek simit ve çayla beraber unutulmaz anılarınız olacak. Doğal ve tarihi güzellikler hayatınız için dönüm noktası haline gelecektir. Mutlulukla ve sağlıkla kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu