Okul

İstanbul’un Önemi Hakkında İle İlgili Kompozisyon Yazı

İstanbul tarihi boyunca bir çok devlete başkentlik yapmış kültürleri bir araya getirmiştir. Roma, Bizans, Latin ve Osmanlı İmparatorluğunun hakimiyeti altında olmuştur. Tarihin en büyük kültür kaynaklarını kendi topraklarında barındırmaktadır. Medeniyetlerin başkentliği halkın kültürler, tarihi yapıları ve eserleri günümüze ulaşmıştır.

İstanbul çevresinde yerleşim yerleri ve hayat binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. İnsanlar için Anadolu önemli topraklar haline gelmiştir. Verimli topraklara sahip olması, kıyılar denize açılması insanlar için yaşam alanı olarak görüldü. Şehir yönetimi altında imparatorluklar kurularak yönetilmiştir. Ilıman iklimin hakimiyet sürdürmesi ticaret, ulaşım alanında insanlara fayda sağlamıştır. Sahip olduğu tarihsel ve doğal güzellikler turistlerin ilgisini çekerek ziyaret ettirmektedir. Yapılan yapılarda bir o kadar görkemli ve güzel olması insanların tarihi yaşatmaktadır.

Medeniyetlerin ve insanlığın en önemli kültürel mirasına ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul her dilden, her kültürden insanı içinde barındıran şehirdir. Ülkelerin değerleri, gelecekleri bu topraklar üzerinde olmaktadır. Gerek konumu gerek güzellikleri bakımından eşsiz bir kıta parçasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu