Okul

İtalya’nın Kültürü Hakkında Bilgi

İtalya, 1861 yıllarında ulusal birlik sağlamadan önce ülke toprakları bölünmüş ve ayrı krallıklar tarafından yönetimi sağlanıyordu. Devlet bakımından gelişmiş krallık olup kültürlerinin ilerlemesini sağlamaktaydı. Günümüzde İtalya’nın gelenek ve görenekleri birleşen krallıkların ortaklaşması sonucunda ortaya çıkmıştır. Hıristiyanlık dini ve Vatikan için önemli yere sahipti. Kültürel bakımdan zenginliğini tarihi ile gösterdi, UNESCO tarafından 44 dünya kültür mirası olarak ev sahipliğini yapmıştır.

Müzik alanında büyük gelişmeler sağlayan İtalya kültürü günümüzde önemli yerlere geldi. En başta Opera ardından klasik müziğin temelleri atılarak müziklerde piyano ile eşlik edildi. İtalyan bestecilerden olan Luciano Berio ve Luigi Nono tarafından elektrik müzik kültürlerine dahil edildi.

Yemek kültürlerinde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında gösteriliyor. Uzak doğudan getirilen baharatlar sayesinde yemeklerini geliştirmiştir. Dünya mutfaklarında çeşitli yemekleri bulunup bölgesel farklılıklar sağlanmasına imkan tanıdı. En başta peynir ve şarap gibi ürünleri mutfaklarında sık sık kullandılar.

Spor bakımından biraz geri kalmasına rağmen nadir oynanan buz hokeyi en popülerler arasındadır. Futbol, basketbol, voleybol, sutopu, bisiklet, motor yarışı, eskrim, ragbi gibi spor alanlarında katılım gösterir. İtalya tarafından sevilen oyunlardan birsi futbol olup dünyanın en üst liglerini göstermişlerdir.

Yaşamları genelde sakin olarak geçen iş ve ev arasında olur. Sakin ve uysal oldukları gibi başkalarına karşı devamlı şekilde anlayışlı davranarak tavırlar göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu