Okul

İyi Bir Arkadaşın Özellikleri Nelerdir

Yeni insanlarla arkadaşlık kurmak çok önemlidir. Yanlış arkadaş seçimleri bize zarar verebilir. Doğru arkadaş seçimini ancak zararlı arkadaş seçiminden sonra anlarız. Doğru olduğunu bildiğimiz şeylere aykırı hareket eden insanlar bizi yarı yolda bırakır.

İyi arkadaş nasıl seçilir?

İyi arkadaş iyi ve kötü günde yanımızda olur. Canımız sıkıldığı zaman bizi teselli eder. En zor günde yanımızda olur destek çıkar. Sürekli bizim yanımızda olduğunu hissettirir.

Başka insanlara karşı daima bizi korur. Haklı da olsak haksızda olsak daima bizim yanımızdadır. Sorunları aşmamız için elinden gelen her şeyi yapar. Tüm sıkıntıları ve sorunları aşmak için mücadele eder.

Bizimle zaman geçirmekten gayet mutludur. Bizimle her zaman ilgilenir, birlikte bir şeyler yapmak ister, yanımızda olmaktan mutluluk duyar.

Arkadaşlar birbirine saygı duyarlar. Saygı çerçevesi içerisinde olurlar. Fikir ayrılıkları olsa da düşüncelerimize her zaman saygı gösterir.

Yakın arkadaşımız bizi kıracak sözler söylemez. Bizi bir konu hakkında uyarmak istiyorsa dahi canımızı acıtmadan tatlı dille söyler. Objektif bakış açısı ile karşılaşabileceğimiz her türlü tehlikeyi daha önceden sezerek bize anlatır.

İyi arkadaşlar iyi sır saklarlar. Güvenirsiniz ve birbirinize sırlarınızı açarsınız. Anlattığınız herhangi bir şeyi başkası ile paylaşmaz. Bildiği her türlü bilgiyi bizimle paylaşarak bize güvenini gösterir.

İyi bir arkadaş kendine güvenir. Bize zarar verebilecek hiçbir davranışta bulunmaz. Kendine güvenen insanlar arkadaşlarını kıskanmaz. Daima yanımızda olur bize destek olurlar.

arkadaslar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu