Okul

İyi Bir İnsan Nasıl Olur Kompozisyon

Toplum içinde iyi bir insanın tarifi o kişinin yaptıkları ile anlaşılır. Olgu ve olaylara bakış açısı ve düşüncelerini aktarırken kişiliğini ön plana çıkartarak karakterini tanımış oluruz. İnsanlar, iyi insan olarak gördükleri yardımsever, iyilik yapan, ibadetini yerine getiren kişiler olarak görülüyor. Bir insanın iyi olması için maddi anlamda değere ihtiyaç yoktur.

Kendisinde kibir, kıskançlık, hırs gibi özellikler bulunmayarak iyi olan her insanı gösterebiliriz. İnsanlarda bulunan özellikler onların kişiliklerini gösterir. Kalbi temiz olan insanların kötülük yapacağını göremeyiz. Dünya malına kendisini kaptıran insanlar size fayda sağlayacağı yerine zarar verecektir. Kendisini değil de toplumu düşünerek onlara yardımcı olmaktadır.

Bir insanın kişiliğini tanımak için fazla zaman gerekmez. Olaylar üzerinde konuşmaları gereğince de anlatılır. İnsanlara yardımcı olan birisinin içinde merhamet olduğu kabul edilir. Tüketen değil de üreten bir insan insanlara yardımcı olmaktadır. Vatanına, milletine ve dinine bağlı olan bir insan onların getirdiği güzellikler sayesin iyi bir insan ortaya çıkar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu