Okul

Kabul Edilmiş Bir Yanlışlık Kazanılmış Bir Zaferdir Sözünün Anlamı

Hatasız kul olmaz diyerek insanlar yaşamlarına çeşitli yanlışlıklar yaparlar. Hataları ile yüzleşirler ve bunu sonunda kabul etmek kendileri için başarıdır. Hatalar kabul edilmemesi kendi için devamlı bir yenilgi olarak görülür, kendi içinde yapacağı mücadele sonucunda hatasını kabul etmesi zafer olarak yorumlanır.

İnsanlar farkında olmadan çeşitli hatalar yapabiliyor. Hatalarını düzeltmek için mücadele etmeleri gerekmektedir. Kendi hatalarını kabul ederek düzeltmeleri başarılı olarak nitelendirilir. Günlük hayatımızda farkında olmadan yapabileceğimiz bir çok hatamız vardır. Hata yapmak normal olup önemli olan gerçek yüzünü görerek bunun benimsenmesidir. Hataların görülmesi onların çözümlenmesini başarı sayılmasını sağlar. Görmezlikten gelmek ufakta olsa o konuda kendimiz hakkında yenilgiyi gösterir. Başarı için bizim yapacaklarımız onun başarıya ulaşmasını sağlar. Kendi hatalarımızı görmemiz kendimiz barışık olmamızı da sağlar. Hatalar bizi çıkmaza sürükleyerek sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olur.

Hayatta karşımıza çıkabilecek her türlü hatalara karşı çözüm yapabiliriz. Önemli olan çözümleri doğru şekilde kullanarak başarıya ulaşmaktır. Unutulmaması gereken hatanın görülmesidir. O hatanın çözümlenmesi bize getirisi zaferdir. Hiç birimiz hatasız olmayacağımızı bilmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu