Okul

Kağıt Olmasaydı Ne Olurdu

Eskiden kağıt olmasaydı insanlık için çok önemli olabilirdi, günümüzde bilgisayar gibi teknolojik aletlerin olması kağıda olan ihtiyacı azaltmaktadır. Kağıt binlerce yıl öncesinin bilgilerinin günümüze taşınmasında etkin rol üstlenmiştir. Yapılan araştırma ve çalışmalar sayesinde insan bugünkü bilimsel gelişmelerin temelini atmıştır. Geçmişten günümüze bilgilerin ulaşmasında önemli rol üstlenmiştir.

Kağıt bilgilerin kaybolması önlemek ve kaydolması için kullanılır. Kağıt sayesinde bilgiler toplanır, insanlar bilgilerden yararlanarak onu geliştirir. Kağıt kalem sayesinde kullanılarak bilgiler yazılmıştır. İnsanlar bildiklerini kağıtlara dökerek gelecek nesillere aktarmıştır.

Bilim ve teknolojinin temelinde kağıdın icadı vardır. Kağıda bilgiler kaydedilerek okur-yazar oranları artarak insanların bilimsel anlamda çalışma yapmalarına imkan tanımıştır. Kağıt icat edilmeseydi okur-yazarlık oranı çok daha düşük olacaktı. Kağıdın icadı her ne kadar görmezlikten gelinse de insanlara yol göstermiştir. İnsanlık adına ne önemli icatlardan biri kağıttır. Kağıt öğretir ve gelecek nesillere yön verir. Kağıt sayesinde insanlar bilgilere ulaşabilir olmuş öğrenmişlerdir. Bilgiler çoğaltılarak tüm insanlığa yayılarak bilim ve teknolojinin hızlanmasını sağlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu