Okul

Kalem Kılıçtan Keskindir Kompozisyon

Tarih boyunca milletler savaşarak üstünlük sağlama çabasına girmişlerdir. Kullandıkları silahlar insanların hayatlarını kaybetmelerine sebep oldu. Güçlü bir devlet olmak adına insanlar kılıçlarını kuşanarak kendilerini gösterdiler. Tarih boyunca silahlara olan ilgi onları en yükseklere taşıyacaklarını düşündürdü.

Hayatın kaderini belirleyen kılıçlardan daha çok kalem olmaktadır. Bilginin, düşüncenin gücü silahlardan çok daha güçlü olmaktadır. Günümüzde devletlerin güçlenmesi silahlarda daha çok bilginin gücü ile olduğunu görebiliriz. Gelişme sağlamaları için yaptıkları icatlar, üretimler, teknolojiler her şeyden çok daha fazla güçlü olduğunu gösterdi. Ülkeler kaba kuvvet değilde yapmak istediklerini bilgi ve kalemin gücünü kullanarak yapmaları onlar için en büyük gelişmeler olacaktır. Cahil bir insan kalemin gücüne asla inanmaz, eğitim görmüş insanlar kalemin gücünden gelen bilgiyi her alanda kullanırlar.

Hayatımızı belirleyecek olan kaba kuvvet değildir, kalemin gücü olan bilgi olmaktadır. Bizimde sahip olmamız gereken iyi bir eğitim olup kalemin gücü ile yapacağımız güzellikler olacaktır. Bilim insanların çalışmaları ve yenilikleri sayesinde bir çok devlet yönetimi sağlamıştır. Eğitim olduğu sürece cahillikten ve kılıçtan uzak olup bilgi hüküm sürecektir.

10 Yorumlar

  1. Çok teşekkür ediyorum o kadar çok işime yaradı bunu yazana bulana çok teşekkür ediyorum

  2. çok güzel olmuş bu yazıyı beyeneceklerine inanıyorum öok teşekkür ederim…*_*-_-

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu