Okul

Kalkınmanın Tek İlacı Üretimdir Sözünü Açıklayınız

Ülke ekonomik ve siyasi alanda kalkınmasındaki en önemli rol üretimdir. Bir ülke üretime vereceği destek ülkenin geleceğine yaptığı yatırımdır. Ülkelerin uyguladığı ekonomik ve siyasi faaliyetler ülkenin güçlenmesine, bölgesel güç olmasına etki eder. Üreten bir ülke komşu ülkelerinin yanı sıra uzaktaki ülkeler tarafından dahi saygı kazanır. Ülkelerin yapmış olduğu üretim faaliyetleri o ülkenin bağımsızlığını kazanması ve refah seviyesini yükselmesini sağlar.

Bir ülkenin bütünlüğünü sağlayabilmesi gerekli olan kendi kendine yetebilmesidir. Enerji, gıda, teknoloji, bilim, tıp, ağır sanayi alanında üretimi desteklemelidir. Ülkenin kalkınarak ekonomik anlamda refaha ulaşması için ekonomik faaliyetlerini arttırmalıdır. Her alanda gelişime destek vermelidir. Yatırımları daha karlı amaca dönüştürmek için araştırmalar yapmalıdır. Yeni atölyeler, fabrikalar, endüstriyel tesisler açmalıdır.

Yeni yatırımlar beraberinde iş istihdamı sağlayacaktır. Ülkenin sahip olduğu hammadde kaynakları doğru şekilde kullanılmalı. Ülkemizde çıkarılan bor madeni yurtdışında değil kendi teknolojimizle işlenerek kullanıma hazırlanmalıdır. Ticaretimizi ne kadar arttırırsak ekonomimiz o kadar canlanır. Ülkemizin kalkınarak bağımsız olmasını istiyorsak yeni üretim faaliyetleri yaratmalıyız. Yeni ticarethaneler sayesinde ülkemiz kalkınarak gelişim gösterir. Yeniliklere açık olmak ve yeni projeleri desteklemek ülkemizin hızla gelişmesini sağlayacaktır. Sanayi tesisleri çoğaltılarak ticaret yolları bulunmalıdır. Gelişime açık bir ülke olarak yeni yatırımlar ülkemizi ileriye taşıyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu