Okul

Kamuoyunun Yerel Yönetimler Üzerindeki Etkisi Nedir

Hayatımızın önemli alanlarında yerel yönetimlerle karşı karşıya kalırız. Ülkenin yönetimi hiyerarşi şeklinde yönetilmesi için birbirlerinden ayrılmıştır. Yerel yönetimlerin hizmetleri, faaliyet alanları ve kararları kamuoyunun istekleri doğrultusunda belirlenmektedir. Kamuoyu tarafından alınacak destekler sayesinde yerel yönetimler kararlar vererek hareket ederler.

Hayatımızın her alanında devletin faaliyetlerini görmekteyiz. Kurumların özellikleri şehir ve ilçe yönetim birilerinin istekleri doğrultusunda şekillenmektedir. Yönetim için seçimler belirli süre aralıklarında yapılarak hizmet edilmektedir. Kamuoyu aldığı hizmetlerden memnun olması alacakları desteğinde devamlılığını gösterir. Yerel yönetimler doğrudan doğruya hareket ederek kararlar verilmektedir. Bu nedenlerden dolayı doğrudan halk tarafından seçilerek kendi yönetecek olan insanları belirlemiş olurlar. Kamuoyu yerel yönetimlerde kendilerini temsil ederek kişileri başa getirerek yönetimleri desteklemiş olurlar.

Yerel yönetimlerde yetki kamuoyunun elinde olarak isteklerini belirlemelerine yardımcı olurlar. Halkın isteklerine rağmen yönetimlerini belirlemiş olurlar. Bölgesel olarak hizmet alanlarında yapılacak hizmetlerin de kamuoyunun istekleri sonucunda şekillendiklerini görürüz. Kamuoyunun yerel yönetimler üzerindeki etkisinin fazlalığını görmüş oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu