Okul

Kan Bağışının Toplum Açısından Önemi Nedir

Kan bağışı toplumsal olarak duyarlılık kapsamında herkesin katılması gereken seferberlik durumudur. Hastalar, ameliyat olacak kişiler, yoğun bakımda olanlar için gereklidir. Kan anlık değil devamlı olan ihtiyaçtır. Kan’ın tek kaynağı insanlardır. İnsan vücudunda dokuların, organların, sistemlerin faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için gereklidir. Kan ihtiyacı karşılanarak hayatta kalmak mümkündür.

Kan toplumsal açıdan önemlidir. İnsanlar arasında yardımlaşma ve dayanışmayı gösterir. Zorda kalan insanların hayatta tutunarak yaşamasına imkan tanır. Paylaşımlar sayesinde sağlıklı şekilde yaşam sürdürür.

Canlılık faaliyetleri için gerekli olan kanın paylaşımı nice insanlara hayata verir. Toplumda birlik beraberliği sağlar. Yardımlaşma çok daha iyi yerlere gelerek arkadaşlıklar dostluklar sunulur. Toplumsal huzur ve barış ortamı sayesinde insanlar arasında bağlar kuvvetlenir. Türk milletinin en önemli değerlerinden olan yardımlaşma ve dayanışma insanlara en büyük yardımları eder. Kan bağışı sosyal alanda sorumluluk adı altında yapılmalı ve destek çıkılmalı. Yılda en az bir ya da iki kere kan bağışında bulunarak sağlıklı vücuda kavuşabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu