Okul

Kanser İle İlgili Sloganlar

Kanser, DNA’nın zarar görmesi sonucunda hücrelerde kontrolsüz şekilde çoğalma görmesidir. Günde yaklaşık 10 bin hücremiz mutasyona uğrayarak gelişme gösterir. İmmün sistemimiz mutasyona uğrayan hücrelerimizi belirleyerek yok eder. Kanserli hücreler bu sayede vücudumuzda yok olarak hastalıklardan korur. Bağışıklık sistemimiz görevini yerine getiremediği zaman hastalıklara sebep olan hücreler yayılmaya başlar. Çeşitli ölümcül hastalıklara sebebiyet verirler.

Bilim ve teknolojinin gelişme göstermesi kansere yönelik çeşitli tedavi yöntemlerinin de gelişmesini sağlamıştır. Teknolojik aletlerin yaygınlaşması günümüzde en yaygın hastalıklardan biri haline getirmiştir. Yayılan radyasyon nedeniyle kanser daha yaygın halde olmaktadır. Günümüzün en tehlikeli hastalıklarından gösterilmektedir.

Kanserde erken teşhis ve tedavi önemlidir. Yıl boyunca en az iki kere tam kontrolden geçerek olası hastalıklara karşı erkenden önlem alınabilir. Çoğu zaman geç kalındığı için hastalıkların tedavisi çok daha uzun ve sıkıntılı geçmektedir.

Kanser ile ilgili sloganlar şunlardır;

Erken teşhis, erken tedavi.

Kanserden korunmak için sağlıklı yaşa.

Kanser sonunuz olmaktan çıksın.

Sağlıklı kal, kanserden korun.

Sabreden hastalıklardan korunur.

İyileşmek senin elinde.

Yaşamak istiyorsan savaşmaya hazır ol.

Savaşmadan asla kazanamazsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu