Okul

Kaptan Fırtına Gemi Balina Sözcükleri İle İlgili Hikaye

Kaptan Erhan henüz 18 yaşında olup babasının hastalanması ile birlikte balıkçılığa çıkar. Çok başarılı olması ile birlikte uzun yıllar boyunca devasal balinalar avlamıştır. Tek seferde 3-4 ay eve dönmez zamanının büyük bir bölümünü denizde geçirmeye devam eder. Mürettebatı tarafından çok sevilen isim olmuştur. Her zaman onlara hak ettiği payları verdiği gibi gerektiğinde onlarla avcılık yapardı.

Av zamanı geldiğinde denizde kocaman bir balina gördüler. Balinayı yakalayacaklardı zıpkınların başına geçildi ve isabetli bir atış ile sırtına denk geldi. Bu sırada balinanın o haykırışını duydular. Zar zor o an herkes şaşırmıştı bir hamle ile zıpkından kurtularak derin denizlere doğru açıldı.

Fırtınalı bulutlarını daha öncende telsizden duyurmuşlardı herkes o geceyi sağ salim atlatmayı bekliyordu. Hava karardı fırtınalar başladı rüzgarın denizleri yerinden oynatıyordu. Metrelerce yükseklikten dalgalar karşısında Erhan şaşkınlık içinde bekliyordu. İşte o an gemi sağa sola sallanmaya başladı hali çok yamandı balina geminin yıkılmasına karşı altından bir destek çıkarak gemiyi düze çıkardı. O an hepsi şaşkınlar içinde fırtınayı unutmuş balinanın yaptığına odaklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu