Sorular Cevaplar

Karşılıksız İyilik Yapmak Bize Ne Kazandırır

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki karşılıksız iyilik yapılmayacağını düşünmekteyiz. İyilik aslında insanların içinde gelerek merhamet, şefkat ve Allah sevgisi doğrultusunda yapılır. Yaşadığımız dünyanın fani odluğu unutulmayarak insanlara el uzatılabilir. Yardımda bulunarak insanların hayatını değiştirebilir, insanları mutlu edebilir, onlara destek çıkarak yüzlerinde tatlı bir tebessüm görebiliriz. İnsanların istekleri ve hedefleri doğrultusunda yaşam sağlanabilmektedir. Göstereceğimiz sevgi ve değerler doğrultusunda destek sağlayarak yollarındaki en büyük yardımcıları olmamız mümkündür.

İnsanın vicdani olarak kendilerini rahat etmelerini sağladığı gibi bir şeyler yaptığı için mutlu olabilir. Herkes yaşamında iyilik görmek ister ama iyilik yapmaya gelince geri kalmamaları gerekir. Bugün biz birisini sevindirirsek yarında bizi sevindirecek birilerinin olacağı asla unutulmamalıdır. İnsanlar için yapacaklarımız aslında kendimiz için yapacaklarımızı göstermektedir. Mantıksız ve olumsuz sorulardan uzak kalarak insanlara destek sağlayabileceğimiz asla unutulmamalıdır.

Bizim biz olduğumuzu hatırlattığı gibi insanlara iyilik yapma alışkanlığını kazandırırız. Bir iyilik yaparsak oda bir başkasına ve böyle bir zincir şeklinde gider. Bir iyilik karşılığında üç iyilik yap denildiği zaman dünya güzel bir yer olabilir. Unuttuğumuz en önemli nokta ise birisine iyilik yapınca o iyiliğin değerini bilmesi gerektiğidir. Yapılacak iyilik insanlara değer katmaktadır. Sevgi ve merhameti onlara kazandırdıysak oldukça önemli işler yapmışızdır. Kazandıracağımız değerler doğrultusunda insanları mutlu edebileceğimizi asla unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu