Okul

Kavurucu Yaz Sıcakları Trafiği Nasıl Etkiler

Yaz mevsiminin gelmesi ile havaların sıcaklığı artar. Çevremizde yansıdığı gibi trafikteki sürücüleri ve yayaları da etkiler. Trafikte seyreden sürücüler ve yayalar için olumsuz etkisi vardır. Yazın kavurucu sıcaklarından etkilenen insanlar ister istemez kazalara yol açabilir. Yolların ısınmasından dolayı tekerleklerin kaymasına neden olabilir. Aşırı hızdan kaçınarak trafik kurallarına uymalıyız.

Yaz sıcaklarının trafiğe etkileri bunalmaları, sabırsız olmaları, sıcaktan dolayı uykularının gelmesi, mayışma hissi yaratmasıdır. Bunalan sürücüler dikkati dağılarak kazaya sebebiyet verebilirler. Yazın sıcaklarında uzun yolculuklarda sıkça mola vererek olası kazaların önüne geçilebilir. Sürücülerin yanı sıra yayalarda sıcaktan etkilenirler. Aşırı sıcaklardan dolayı başına güneş geçen yayalar dikkatsiz olur, dikkat dağınıklığından dolayı kazaya sebebiyet verebilirler.

Kavurucu yaz sıcaklarında sürücüler kadar yayalarda trafikte dikkat etmeli. Dikkat dağınıklığından dolayı aniden yola çıkmalar iki taraf için kayıplara yol açabilir. Sıcak havalarda dikkatli olmalı, trafikten etkilenmemek için hür dikkat olunması gerekmektedir.

Kazalara sebebiyet vermemek için kavurucu sıcaklarda dışarıya çıkmamalıyız. Bol miktarda su içmeliyiz. Sürücüler yolda sıkça dinlenerek dikkatlerini toplamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu