Okul

İnsanlar Kendilerini Neden Güvence Altına Almak İsterler

Geçen zaman asla geri gelmez. Zamanı geri getirmenin yolu yoktur, ancak zamanı en verimli şekilde değerlendirmenin yolu vardır. Gelecekte rahat bir hayata sahip olmak için gençliğimizde çok çalışırız. Gelecekte iyi günler olduğu kadar kötü günlerde bizi beklemekte. Bugün gençken kazandıklarımız yarın yaşlılık dönemine ihtiyacımızı karşılayacaktır. Günümüzü gün ederken yarın zorda kaldığımızda ele muhtaç oluruz.

Akıl ve ihsan sahibi insan sahip olduklarını biriktirir. İsraf etmez tasarruflu olarak kullanır. Birikimleri kötü günleri ve yaşlılık dönemi için kenarda durur. Bugünümüz iyiyken yarınımız kötü olabilir. Her zaman en kötü günümüzü düşünerek yatırımlarımızı öyle biriktirmeliyiz. Cebimizdeki para geleceğimizin teminatı olmalıdır. Bugün hiçbir şeyimiz kalmazsa eğer yarın hastalanır zora düştüğümüzde kimse yardım eli uzatmaz. İnsanlar yıllar boyunca çalışarak kendilerini güvence altına almak için uğraşırlar.

Emeklerinin karşılığını yaşlılık döneminde alırlar. Az çalışanlar yaşlandığında, iş yapamadığında zor kanaat geçinmeye çalışırlar. Bugünümüzü düşünürken aynı zamanda yarınımızı düşünmeliyiz. Zor günlerimizi yarınlarımız olacağını unutmamalıyız. Zorda kaldığımızda muhtaç olur, artık para kazanamayız dahi. Elimizin altındaki her şeyi doğru düzgün değerlendirmemiz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu