Okul

Kedinin Boynuna Ciğer Asılmaz İle İlgili Kompozisyon

Günlük hayatın gerekliliklerini yerine getirirken tedbirli şekilde hareket edilmelidir. İnsan kendisini tehdit altında hissedeceği ve emanet ettiği şeyin bir başkasının ihtiyacını karşılayarak ona çok faydalı geliyorsa dikkatli olmalıdır. Tedbiri elden bırakması emanet ettiği malın kaybolmasına sebep olur.

İnsanların karakterler, duruşları, güvenilir olup olmamaları, açgözlülükleri bir yere kadar devam eder. Etrafımızda bu tip insanlarla sık sık karşılaşırız. Davranışları hal ve hareketleri bizim hayatımıza etki bırakır. Bu özelliklere sahip insanlar çıkarları doğrultusunda hareket etmeyi severler, onların işine yarayacak kullanışlı ve önem taşıyan bir şey emanet edildiği takdirde onu kaybetmeleri ya da kendi amaçları doğrultusunda kullanmaları kaçınılmazdır. Güven teşkil ederler ama emanet ettiğiniz şey sizden daha çok ona yarar sağladığını anlayınca onun varlığı tartışılır. Tedbirsiz bir şekilde davranarak emanetlerde bulunursanız hayal kırıklığına uğramanız da kaçınılmaz olabilir.

Kedinin boynuna ciğer asılmayacağı gibi güvenilmez çıkarcı ve çok işine yarayacak bir şeyi de insana teslim edilmemelidir. Kendi amaçları doğrultusunda kullanarak onu size tekrar geri vermek istemeyerek ihanet etme çabasında olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu