Okul

Kendimize Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Allah’ın bizlere bahşettiği en büyük nimet sağlıklı beden ve sağlıklı ruhumuzdur. Bu beden bizlere emanettir. Emanete en iyi şekilde bakmak ise en baş görevlerimizdendir. Sağlıklı ve dengeli beslenerek bedenimizin temel yapı taşlarını korumamız gerekmektedir. Yapı taşları sağlam olan bir bedende hastalıklar barınamaz. Kendimize ve çevremize hastalıklardan korunarak en büyük iyiliği yapmış oluruz.

Bedenimizi beslenmemizle sağlıklı tutmaya çalışırken temizliğimize de dikkat ederek de çevreden alabileceğimiz mikropların bedenimize girmesini önleyip hastalıklardan korumalıyız. Kendimiz sağlıklı olursak çevremize de o kadar faydamız olur. Alacağımız bütün tedbirlere rağmen hastalanabiliriz. Hastalığın ilerlemeden tedavi edilmesi kendimize ve çevremize göstereceğimiz sorumluluklarımızdandır.

Bedenimiz için sorumluluklarımızdan diğer bir konu ise ruh sağlığımızdır. Ruh sağlığımızın yerinde olabilmesi için öncelikle iyi bir insan, çevreye saygılı ve duyarlı, inançlarımızın olumlu kötülüklerden arınmış olmasına dikkat etmeliyiz. Ruhen sağlıklı bir kişi kendisine ve çevresine de olumluluklar saçar. Yapmaya çalıştığı her işin altından başarıyla çıkar.

Bütün bunları düşünecek olursak kendimize karşı sorumluluklarımızın ne kadar büyük boyutlarda olduğunun bilincine de varmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu