Okul

Kitap En İyi Dosttur Kompozisyon

Kitaplar bizim en bilgili dostumuzdur. Yapabileceğimiz şeylere imkan tanıyan bilgileri içinde saklar. Dostluğu bizi cahillikten kurtararak bilge olmamıza yardımcıdır. Kitaplar en iyi dostlarımız olduğu gibi bize yardımcıdır. Bizlerde, kitabın insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu biliriz. Kitabın insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu biliriz, en iyi dostumuz olduğu gibi yol gösterir.

Kitap okumak iyi bir harekettir. Evde, arabada, iş yerinde ya da seyahatte kitaplarla zaman geçirebiliriz. Asla bizi yalnız bırakmadıkları gibi konuşmamızın, bilgimizin, ahlakımızın gelişmesini sağlar. İyi bir dostun tüm özellikleri kitaplarda barınır. Bizim tek yapmamız gereken o dostumuzu yanımıza alarak içindeki bilgileri öğrenmektir. Bize yol gösteren yardım eden varsa o da kitaplardır. Kitaplar bizi kötülükten koruyarak iyiliğe teşvik eder.

Günümüzde kitap okuma sayısı düşük olmasına rağmen herkesin çevresindekileri yönlendirmesi gerekiyor. Kitaplar en iyi dostlarımızdır, bizi kötü yola sürüklemez dinlememize olanak sağlar. İstediğimiz yerlerdeki serüvenlere ulaşmamızı sağlar. Kitap gibi iyi dost iyi arkadaş yoktur.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu