Okul

Kitapsız Hayat Kör Sağır ve Dilsiz Yaşamaktır Kompozisyon

Kitap gözümüzün görmesini, kulağımızın duymasını ve dilimizin konuşmasında ihtiyaç duyulur. Kitap kendimizi geliştirerek bir şeyler öğrenmemizde en büyük yardımcımızdır. Kitapsız hayat körlüğe, sağırlığa ve dilsizliğe benzer olduğudur. Kitaplardan edinilecek bilgiler insanları geliştirerek bakış açılarını da geliştirir.

Kitaplar sayesinde çeşitli konular hakkında fikir sahibi olmamız mümkün olu. Duymadığı sözleri duyarak kültürünü ve kelime haznesini geniş anlamda geliştirebilirler. Kitap öğreten ve öğretici olarak bilgi sahibi olmayan kişilere yol gösterir. Herkes her konuda fikri sahibi olamaz ama kitaplar bunları bir araya getirebilir. Kitap olmadığı zaman bilgiye ulaşamayarak kör, dilsiz, sağır şekilde yaşamımıza devam ederiz. Kitaplar bize önümüzü görmemizi, çevremizde olanları hissetmemizi ve anlamamızı sağlayan değerlerden oluşur. Her kitap insana fayda katarak gelişmesinde etki yaratır. Kitapları kendimize dost edindiğimiz zaman elimiz, kulağımız, gözümüz olurlar.

Kitap insanların en yakın dostları ve yardımcıları olduğu unutulmamalıdır. Kitap okumak gelişmemizi ve öğrenmemizi sağlar. Hayatımızda her ne olursa olsun öğrenmek ve bilgimizi geliştirmek için kitap okumaya devam etmeliyiz. Kitaplar ruhumuzun gıdası olduğu unutulmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu