Okul

Kızılay İle İlgili Kompozisyon

Bir gün herkes yardıma ihtiyaç duyacaktır. Öyle ya da böyle yardıma ihtiyaç duyulur. Hayatımızda her şey yolundayken başımıza gelebilecek bir olaydan dolayı yatarak tedavi görebiliriz. Bir kap sıcak çorbaya dahi muhtaç olabiliriz.

Kızılay 1868 yılında Hilal-ı Ahmer ardında kurularak daha sonradan Kızılay adını almıştır. Dünya üzerinde insan, ırk, cinsiyet, din gözetmeksizin yardıma muhtaç olanlara yardım götürmektedir. Savaşta barışta herkese yardım etmektedir. Barışta savaşta her daim hizmet vermektedir. Barış zamanlarında kan bankası olarak kan ihtiyacının karşılanmasına yönelik hizmette bulunur. Doğal afetlerin deprem, sel, çığ gibi durumlarda evsizlere çadır, yiyecek ve ilaç ihtiyaçlarını karşılar. Mağdur olan insanların acılarını dindirmek için yaralarını sarmak adına çaba gösterir.

Kızılay tarihi boyunca din, dil, ırk ayrımı yapmadan hizmet vermiştir. Sadece ülkemizde değil dünyanın neresinde olursa olsun yardımda bulunan kuruluştur. Kızılay bünyesinde barındırdığı ebe, doktor ve gönüllü çalışanlarla ihtiyaç halinde yardım etmektedir. Kızılay gerektiğinde tüm imkanlarını seferber ederek hizmet götürmektedir. Kızılay görevini kutsal bir şekilde yerine getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu