Okul

Siz Olsaydınız Tarım Sektörünü Desteklemek ve Daha Da Kalkındırmak İçin Neler Yapardınız

Tarım sektörünün kalkınmasında hem çiftçilerin hem de devletin önemi rolü vardır. Birbirlerini ne zaman tamamlarsalar o zaman kalkınıp önemli gelişmeler elde edilir. Tarım ve hayvancılığın olması kaynakların doğru kullanımı ile olur. Eskiden tarımcılık ülkemizde çok gelişmişti, insanlar yaşamlarını tarımcılıkla devam ettirirdi. Köylü milletin efendisi sayılırken günümüzde yurtdışından mal ithalat ediliyor.

Tarım sektörünün desteklenmesi için ziraat mühendisleri tarafından toprakların değerleri ölçülerek neler yetiştirilebileceği çiftçiye bildirmektir. Modern ve bilimsel yaklaşımlar sayesinde tarımcılığın arttırılması hedeflenmelidir. Çiftçiler örnek çiftliklerde eğitim alarak çok daha verimli yetiştiricilik yapabilir.

İnsan sağlığını tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması için çalışmalar yapılmalı. Çiftçilerin sorunları dinlenerek esneklik sağlanmalı. Sulama sistemleri ve yetişen mahsullerin tüketiciye ucuz şekilde ulaştırılması gerekmektedir. Hasat zamanları doğru şekilde tasarruflu bir biçimde iletilmesi gerekiyor. Ürünlerin toplanarak işlenerek serbest piyasa da satışının sunulması için gerekli alt yapı hazırlanmalıdır. Tarladan doğrudan tüketiciye ulaştırılması çiftçilerin kazançlarını arttırdığı gibi insanların ihtiyaçlarını fazladan karşılayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu