Kızılay Kara Gün Dostudur Anlamı

Kızılay ülkemizde önemli hizmette bulunmaktadır. Vatandaşlarımıza başlıca hizmetleri ilik, kan ve bir çok hastalık konusunda tedavi hizmeti sunmaktadır. Halkı bilinçlendirerek dikkat etmesi gereken hususlarda yol gösterirler. Sivil toplum örgütleri adı altında hizmetlerini devamlılık göstermektedir. Kızılay haftası 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanarak önemine dair etkinlik, yazılar okunarak halk bilinçlendirilir.

Kızılay kara gün dostudur sözünden anlamamız gereken zor günlerimizde imdadımıza koşan Kızılay olmaktadır. En zorlu ve sıkıntılı günlerin aşılmasında Kızılayın hizmetlerinden yararlanarak önüne geçileceğidir. İhtiyacımız olduğunda bize yardıma koşan kuruluş olacaktır. Sağlık ve sosyal anlamda dayanışmanın en büyük sembolü halidir.

Doğal afetlerde mal kaybına uğrayan insanlara yardım ederek onların iyileşmesine yönelik çalışma yapmaktadır. Gerek ülkemiz gerekte dünya üzerinde çeşitli faaliyetler yaparak hizmet vermektedir. Çalışmalarında dil, din, ırk, cinsiyet ayırmaksızın gerek dünyanın her noktasında yardıma ihtiyaç duyan insanların yardımda bulunur. Aktif olarak yürüttüğü çalışması ise kan toplamaktır. Her gün yüzlerce binlerce insan ameliyat olurken ihtiyacı olan kanın önemli kısmı Kızılay tarafından karşılanarak yardımlaşma sağlanır. Kızılay kara günün dostu olarak bizim refaha ulaşmamızda yardımcı olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz