Okul

Klima Çarpması Belirtileri ve Tedavisi

Yaz ayında klima çarpması ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Ancak sıcak havada serinlemek için kullanılacak olan yöntemler baş ağrısı yaptığı gibi sorunlara sebep olabilir. Klima karşısında durarak bir çok sağlık sorunuyla karşı karşıya kalan kişiler olabilir.

Klima çarpması, özellikle klimalı ortamlarda çalışan ve bulunan kişilerin bir anda sıcak havayla temas etmesiyle ortaya çıkar. Ciddi ağrı ve hastalıklara sebep olarak zatürre hastalığına yakalanarak ölüme dahi götürebilir. Vücut direncini düşürdüğünden dolayı hastalıklara yakalanma ihtimali yüksek olmaktadır. Kişilerde isteksizlik, halsizlik, ateş yükselmesi, huzursuzluk, baş ağrısı, boyun tutulması, nefes alırken göğüste ağrı gibi kendisini gösterebiliyor. Klimanız ideal sıcaklıkta olması hastalıklara yakalanma ihtimalini de düşürmektedir. Bu gibi ağrılara klima sebep olabilir.

Klima çarpmasının etkisi ileri boyutlarda olabiliyor. Klima çarpmasına maruz kalmamak için ideal sıcaklığa ayarlanması gerekir. Vücut sıcaklığında ani değişiklikler olmayacağından dolayı klima çarpmasının etkisinden korunmuş olursunuz. Yaz mevsiminde klimalar 23-24 ayarlanması kişinin kendisini iyi hissetmesi sağlanır. Nem oranının yüzde 50 olması kişinin rahat hissetmesini sağlar. Belirtilen noktalara dikkat edildiği zaman sağlık korunur, kötülüklerden uzak kalınır. Size belirtilenlere karşı dikkatli olmanız sağlık sorunu yaşamınızın önüne geçilmiş olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu