Okul

Komşuluk İlişkileri ile İlgili Kompozisyon

Komşuluk bizim için çok önemlidir. Sevdiklerimiz ile aramızda özel bağ kurmamızı sağlar. İhtiyacımız olduğumuzda ilk yanımızda gördüğümüz insanlar olur. Bizim onlara ihtiyacımız olduğu kadar onlarında bize ihtiyacı vardır. Komşuluk sadece iyi gün için değil aynı zamanda kötü gün içindir.

Her insanın yaşadığı yerde komşuları vardır. Çevremizdeki komşularla yardımlaşarak aramızdaki bağları kuvvetlendirebiliriz. Kötü günlerinde yardım etmeli, muhtaç durumlarda yardım elini uzatmalıyız. Dara düştüğümüzde komşularımız aklımıza gelir, aramız kötü olsa dahi yardım elini uzatırız. Komşuluk dostluk, kardeşlik, akrabalık demektir. Bize herkesten daha yakınlar, sorunlarımızı ilk onlarla birlikte çözümleriz.

Komşuluk ilişkilerinin iyi olmadığı yerler sıkıcı gelir. Zaman içerisinde o bölgelerden uzaklaşarak kendimizi kötü hissederiz. İnsanlar birbirlerine karşı duvar ördüğünde yalnız kalır. Bu da hayatımızı oldukça sıkıcı hale getirerek ileri de karşılaşabileceğimiz sorunlara karşı savunmasız bırakır. Her zaman değer vermeli ve önemsemeliyiz. Komşularımız bizim için değerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu