Hayvanlar Alemi

Köpek Nasıl Yıkanır

Evcil hayvanlarınızın bakımını yaparken sıkça banyo yaptırmanız gerekecek. Gün içinde dışarı çıktığından dolayı kirlenmesi, bitlenmesi ve zaman içinde temizlenme ihtiyaç duymasından dolayı yıkanması gerekebilir. Köpek nasıl yıkanır konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Köpeklerinizi devamlı yıkamanız aslında iyi olmayabilir. Yıkamasanız bir süre sonra etrafa kötü kokular verdiğini görebilirsiniz. Köpekleri sürekli yıkamak ciltlerini tahriş olup tüylerinin dökülmesine neden olabilir. Köpeklerinizi yıkamak için 2-4 haftada bir olmak üzere temizlik ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Normal şartlarda köpeklerinizi yıkarken onlara özel şampuan kullanmalısınız.

Köpek temizliğinde kullanılacak malzemeler
Fırça
Tarak
Şampuan
Saç kremi
Eldiven
Havlu

İhtiyacımız olan malzemeleri bir kenarda tutun.
Köpeğinizi yıkmaya başlamadan önce tarakla birlikte tüylerini tarayın.
Yıkamadan önce taramak tüylerinin tahriş olmasını önleyecektir.
Banyo esnasında tasmasından bağlayabilirsiniz.
Tazyikli su kullanmak yerine duş başlığı ile yıkayınız.
Elinizdeki eldivene bir miktar saç kremi ve şampuan dökünüz. Köpeğinize masaj yaparmış gibi hafifçe ovalayınız. Uygulama sayesinde köpeğinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Köpeğinizi durularken akan suyun berrak ve canlı olmasına dikkat edin.
Köpeğiniz ıslandığından dolayı üzerindeki suyu silkelemek isteyecektir. Silkeledikten sonra kurulama işlemine geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu