Okul

Körle Yatan Şaşı Kalkar Kompozisyon

Hayatımız boyunca başkalarını kendimize arkadaş ediniriz. Birlikte yaşarız ve zaman geçirirken alışkanlıklarımıza şahit oluruz. Başkalarının alışkanlıkları artık bizim alışkanlığımız olduğuna şahit olabiliriz. Başkası yaparken aynı şekilde bizde karşılık görme durumumuz olur.

İnsanlarla vakit geçirdiğimiz zaman kişileri tanırlar, onları kendilerine örnek aldıklarında zamanla benzemeye başlarlar. İnsanların bakış açısı doğrultusunda arkadaşları ve çevresi ile sohbet etmeleri onları mutlu etmektedir. Genel olarak kişiler vakit geçirdiği arkadaşlarına benzemeleri huylarında değişikliğe neden olur. İki arkadaşın birbirleri ile zaman geçirmesi konuşmalarının, davranışlarının, hareketlerinin değişmesine neden olur. Birlikte olacağımız kişileri doğru seçtiğimiz takdirde yaşantımız değişerek güzelleşebilir. Atalarımız bunları bilerek körle yatan şaşı kalkar sözünde de arkadaşlarımız gibi olmasak dahi onların kısmende olsa özelliklerini alacağımızı söylemişlerdir.

Yakın arkadaşlarımız ile ne kadar zaman geçirirsek o kadar değişiriz. Sahip olacağımız güzel alışkanlıklarda olacağı gibi kötüleri de olmaktadır. Arkadaşlık ve dostlukların güzel olarak devam etmesini istiyorsak eğer olara güzel şeyler vermeliyiz. Yanımızdaki insanlara örnek olursak onlarında bizim davranışlarımızı benimsemelerini sağlarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu