Sorular Cevaplar

Koşu Bandı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kış aylarında dışarıda veya bulundukları yerde spor salonlarına gidemeyenler için koşu bandı oldukça önemlidir. Yapmak istedikleri sporu koşu bandı üzerinde yapacak olanlar kendilerine uygun olan seçmeleri gerekebilir. Özellikleri ve kişilere hitap etmesi bakımından ilk defa alacaklar için, yanlışlıkla alınacak koşu bandından yeterince verim alamayabilirler.

Koşu bandını kullanma amacınıza göre vücudunuza uygun şekilde almalısınız.

Taşıma kapasitesi: Vücut ağırlığınızdan fazlasını taşıması gerekiyor. Kapasitesini göz önünde bulundurarak kilonuzun 20 kg fazla ağırlığa sahip olmalıdır. Bandınızın rahat çalışabilmesi için kilonuzdan fazla olması gerekiyor.

Ebatları: Evde yapacaksanız eğer standart olanlar 40x120cm olanlar tercih edilmeli. Sol ve sağ ayağınızın bant payı 2cm daha fazla olması gerekmektedir. Fazladan pay olması yürüyüş yaparken rahat adımlar atmanızı sağlayacaktır. Bant boyu iki adımdan fazla olması gerekmektedir. Bunu kendiniz ayarlamanız yürüyüş için ideal olmasını sağlayacaktır.

Eğim: Yürüyüş platformunda eğim oldukça önemlidir, yakacağınız kaloriye bağlı olarak eğim sayesinde daha ağır yürüyüş yapabilirisiniz. Yürüyüş bantlarında genellikle 2 tür eğim olur manuel veya otomatik şekilde yapılabilir.

Esnek Zemin: Koşu bandının zeminin esnek olması ayaklarınızın rahat etmesini sağlayacaktır. Bant hareket gücünü motordan alarak döndürmeler sayesinde koşu bandını kullanmayı sağlayabiliyoruz. Esneklik yapısı sayesinde hareket ettiğimiz gibi sorun yaşamasının önüne geçer. Dizlerinize fazla ağırlık yüklenmesinin önüne geçtiği gibi zarar görmesini de engellemektedir.

Amortisör Destekli Katlanma: Koşu bandı açıldığında evinizde çok yer kaplayabilir. Evinizde yeterince alan yoksa eğer katlamak kolay olacaktır. Amortisör destekli olanların tercih edilmesi kolaylık sağlayacaktır. Katlama yada açma işlemlerinizde size yardımcı olur.

Emniyet Anahtar Tipi: Koşu bandınızın toplam 4 çeşit anahtar kilidi bulunur. Bunların bir araya gelemsi ile siviçli mıknatıs ve siviçsiz olarak bir araya gelmektedir. Anahatarlar arasındaki güvenlik sayesinde ürünü çıkardığınızda çalışmasını önlemektedir. Çocukların kullanımını önleyerek kazaların önüne geçebilirsiniz.

Koşu bandı alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir çok husus vardır. Bunları kendinize göre sınıflandırdığınız sürece rahat olanları alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu