Okul

Kurallar Olmasaydı Ne Olurdu

Doğduğumuzdan itibaren çocukluk ve gençlik dönemlerinden sonra kurallarla tanışırız. Hayatımıza insanların saygı göstermesini sağlaması için gereklidir.

Kurallar hayatımızın her alanında olmaktadır. Varlıkları ile birlikte toplum içersinde düzenin sağlanmasını sağlar. Yaşadığımız alanlarda insanlar başkalarının özel haklarına saygı duyması gereklidir. İnsanların bir arada olması yaşamalarını gerektirmektedir.

İş yeri ekmek yediğimiz yer olduğundan dolayı patron her zaman disiplin ister. Disiplinin gelişmesi için kurallar vardır işlerin en doğru şekilde işlemesini sağlamaktadır.

Evdeki kurallara uyulması gereklidir. Ailemiz içinde annemiz ve babamızın koyduğu kurallara uymalıyız yoksa evimizde düzen olmadığı gibi saygıda olmaz.

Okul eğitim yuvası olduğundan dolayı yaşamımız boyunca gereklidir. Eğitimin doğru şekilde verilmesi için bizlerin sınıf içersinde uymamız gereken kuralları belirtirler.

Kuralların varlığı insanların birlikte yaşamalarını geliştirmektedir. Ülke içinde kurallar (yasalar) olmadığını düşünürsek kimsenin özgürlük hakkı olmadığından dolayı özel hayatına müdahale edilirdi. Birbirlerine karşı daima saygı duyulması gerektiğinden dolayı taşkınlıkları önlemek için belli başlı kuralları gösterirler.

kurallar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu