Okul

Belediye Meclisi Üyesi Olma Şartları

Belediye meclisi üyesi olacaklar için mutlaka bir partiye üye olmaları gerekmektedir. Bölgede partinin alacağı oy sayısına göre belediye meclisi üyesi çıkarma hakkına sahiptirler. Parti merkezleri hangi bölgede kimlerin meclis üyesi olacaklarını daha önceden belirliyorlar aynı milletvekili gibi birinci ikinci sıra gibi aldığı oy sayısına kadar çıkartacaklardır.

Meclis üyesi olmak için parti içerisinde ulaşabileceğiniz yüksek düzeyde yetkili birisiyle diyalog içerisinde olmanız hiç emek vermeden isminizi yazdırmanızı sağlayabilir. Seçilirseniz şayet görevleriniz olacaktır komisyonlarda görev alır incelemeler ve kararlarda söz hakkı sahibi olursunuz. Toplantılardan çıkan sonuç doğrultusunda iktidar partisinin de onay vermesi sonucunda başkanlığa gider oradan gelecek cevap sözlü veya yazılı olarak cevap verilir. Burada olan sistem oy birliğinin çoğunluğu ile kabul edilmektedir.

Üye olduktan sonra sorumluluklarınız artar gelen gideniniz devamlı olacaktır bu durumdan maddi ve manevi destek isteyeceklerdir. Belediyenin sorumluluk alanında bir çok sorunla ilgili kapınızı çalacaklardır sorunların çözümü için yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu