Okul

Marketten Ürün Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bilinçli tüketiciler bu duruma hakim olsa dahi vatandaşlarımız marketlerden ürün alırken dikkat etmeleri gereken şeyleri pek fazla bilmiyorlar. Önemli ve sağlıkları açısında bu konulara hassasiyet gösterilmeli ufak bir iki kontrol ile paranızı koruyabilirsiniz. Gün içerisinde en az bir kere markete giderek alışveriş yaptığımız bir gerçek bu hususlar üzerinde durmamız gerekiyor.

Toplum alışveriş konusunda bilinçsiz olduğunu gösteriyor. Aldığını ürüne sadece ne olduğuna bakmakla kasaya doğru giderken bir çok özelliğini göz önünde bulundurarak alışverişin tamamlanması gerekecek.

Ürünü alırken ilk önce son kullanma tarihine bakmamız gerekiyor geçmiş veya 1 aydan az zamanı kalmışsa ürünü tekrar yerine bırakın.

Kontrol edin daha önceden açılmış mı veya bir kenarında yırtık kesik çatlak hasar görmüşse ürünü kesinlikle almayın bozulmuş olacaktır.

Markasına ve kalitesini göz önünde bulundurun. Kalitesiz ve ucuz ürünlerin içerisinde daha çok satılması için ekstradan bilinmedik malzemeler katılmaktadır buda içeriğini bozduğu gibi hastalıklara sebep olabilir.

Fişinizi isteyin bozuk ürün veya mallarda teslim etmek için ihtiyacınız olacak inkar etmeleri durumunda gerekli belge görevi görecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu