Okul

Merak Etmek ile İlgili Hikaye

Ayşe dünyayı gezmek isteyen tatlı küçük bir kızdı. Küçük yaştan itibaren dünya haritasına bakar dünyanın nasıl bir yer olduğu konusunda merak ederdi. Yaşadığı yer dışında farklı yerlerin olduğuna inanırdı. Farklı kültürler, örf ve adetler hep merakı olmuştur. Başka insanların nasıl yaşadığını kendisine sorup duruyordu. Televizyonlarda gördüğü muhteşem görüntüler aklını başından alıyordu.

Gün geldi Ayşe genç bir kız olduğunda merakını gidermek için dünyayı gezmeye karar verdi. Dünyanın dört bir yanına giderek güzelliklere gözleriyle şahit olmak istiyordu. Zaman gelip geçerken bir yandan Ayşe hayalini gerçekleştirmenin mutluluğuyla yaşıyordu. Ailesinin de desteğini alan Ayşe sonunda dünya turuna çıkabilecekti. Gezdiği yerleri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirerek çocuklarına göstermek istiyordu. Nihayetinde merakını giderecek o bileti almıştı. Dünyanın dört bir yanına yolculuk ederek görmediği yerleri görüp oralar hakkında bilgi olacaktı. Gün geldiğinde o gemiye binerek en başta Hindistan’a gidip binlerce dinin ve milyarlarca insanın yaşadığı yerleri görecekti.

Ayşe’nin merakı çocukluk yaşından itibaren geliyordu. Çocukluğundan itibaren hayalini kurduğu dünya ülkelerini gezip görerek tüm merakını giderecekti. Hayallerin peşinden koşmadığın sürece gerçekleşmeyeceğini anlamıştı. Milyarlarca insanın yaşamına yakından şahit olarak dünyanın nasıl bir yer olduğu konusunda da bilgi sahibi olacaktı. Ayşe tatile çıkarak dünyayı gezip görmüş hayatına yenilik katmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu