Okul

İşbirliği İle İlgili Hikaye

Bir zamanlar küçük bir karınca yaşarmış. Kış için o kadar çalışmasına rağmen yiyecekleri tükenmişti. Dışarı çıkıp yiyecek araması gerekiyordu. Acilen dışarı çıkarak araştırmaya koyuldu.

Karınca yakınlardaki çiftliğe gider. Buğday çuvalını görür fakat buğdaylar taşıyamayacağı kadar büyüktür. Çevresinde kendisine yardım edecek birini arar. Kıyıda köşede bir tavşan görür. Kendisine yardımcı olmasını ister, tavşan nazik bir şekilde dinlendiğini yardım edemeyeceğini söyler. Karınca tavşanın cevabından dolayı üzüntü ile oradan uzaklaşır. Kış geldiğinden dolayı eve yiyecek götürmesi gerekiyordu. Yoksa kışı çıkartamayacaktı. Çevrede dolaşırken birdenbire tavuk görür. Tavuğa seslenerek buğday tanelerini yuvasına kadar taşıyıp taşıyamayacağını sorar. Tavuk ise karıncanın teklifini kabul ederek yardımda bulunacağını söyler.

Tavuk buğday tanelerini karıncanın yuvasına kadar taşır. Tavuk için zahmetsiz az olsa dahi karınca için büyük ve önemliydi. Yuvasının önüne gelen buğday tanelerini tek tek içeri alan karınca tavuğa yardımlarından dolayı çok teşekkür eder. Tavuğa minnet borcu olduğunu bilen karınca gün geldiğinde işbirliği için kendisine teşekkürlerini sunacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu