Teknoloji

Mouse (Fare) Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bilgisayarınız için alacağınız Mouse ne kadar işinize yarar bilmelisiniz. Sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bilgiler paylaşarak tam 12’den vuruş yapabilirsiniz. Birbirinden farklı onlarca Mouse göreceksiniz, özellikleri ve çeşitlilik bakımından fazla olmaları sizin kararsız kalmanıza neden oluyor. Her türden bilgisayar fareleri olmaktadır.

Bluetooth ve kablolu
Kullanım doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Örneğin kişilerin alanları dar olduğu için kablosuz Mouse kullanır. Kablosuz olanlar tam anlamıyla istediğiniz performansı vermez. İşareti kıpırdatırken takılmalar olur, çeşitli sorunlar yaşar. Kablolu mouselerde ise tam tersi kolay ve donma yaşanmadan kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Bilgisayarınızı hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak değişebilir. Kimileri kısa süreli kullandığı gibi oyun için ve performans adına kullananlar vardır. Alacağınız modelin tuş sayıları 2’den 7’e kadar dahi çıkabilir. Kendinizi program sayesinde komut verebileceğiniz fareler olup işlerinizi yapabilirsiniz.

Profesyonel ve herkes için lazerli Mouse önerebiliriz. Altında herhangi bir top olmadan fareyi kıpırdatabilir kolay şekilde kullanabilirsiniz. Siz nereye istiyorsanız fareniz orayı göstererek kullanmanıza olanak sağlar.

Elinize uygunluğunu kontrol edin. Alacağınız Mouse küçük, orta ve büyük boylarda olabilir. Ufak olması küçük ellerinizi rahat hareket ettirmenizi zorlaştırabilir. Elinizi kavrayacak, ne büyük ne küçük gelecek tarzda olmalıdır. Büyük olanları sürüklemesi de zor olacağından ilerleyen zamanlarda canınızı sıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu