Teknoloji

Mozilla Çökme Habercisi Sorunu Çözümü

Mozilla (firefox) kullananları bıktıran hatalardan biriside çökme habercisi olmuştur. İnternet tarayıcınız açık olduğu halde ufak bir işlem yaptığınız durumda hemen hata alıyorsanız o zaman ciddi bir sorun var demektir. Google kendi tarayıcısını geliştirmesinin ardından rakipleri artık kendilerini geliştirmeyi bıraktıkları biliniyor. Kullanacağınız tarayıcı olarak Google Chrome seçebilirsiniz. Eskiler güzel alışkanlıklardan vazgeçilmez diyorsanız o zaman tarayıcınızı daha dikkatli kullanmalısınız.

Çökme sonucunda Mozilla hatasını düzeltmek için kendisinin rapor göndermesini istemektedir. Sorunun çözümü için kullanımınız ve bilgisayarınızın performanslı önem taşımaktadır. İlk kez karşılaşıyorsanız sorun olmadığını bilmelisiniz, birden çok aynı hatayı aldıysanız o zaman yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir.

Sorunun Çözümü için Öneriler

Firefox sekmesi birden çok açık ise kapatınız.
Flash yüklü sayfalarda dolaşmanız tarayıcınız zorlayabilir.
Firefoxu silip tekrar kurun yada resetleyiniz.
Girdiğiniz hangi sayfada hatayı alıyorsanız oraya tekrar girmeyiniz.

Önerilere dikkat etmeniz sonucunda mozilla da çökme habercisi hatasını kısmen olsa da önlemiş olacaksınız. Sürekli arz eden bir sorun ile karşı karşıya kalmanız durumunda tarayıcınızı değiştirmelisiniz. Google Chrome daha hızlı ve kullanışlı olduğundan dolayı bugün dünyanın büyük bir kısmının kullandığı tarayıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu