Okul

Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar ve diğer canlılar duygusal varlıklar olarak mutluluk kavramı kendiler için önem teşkil etmektedir. Duygularımızda oluşacak karışıklar vücudumuzu dahi etkilemektedir. Mutlu olsan insanların hayata bakış açıları farklı olup gelecek kaygısı içersinde olurlar. Mutluluktan eser görülmeyen kişilerde görülen durumlar ise gelecek düşüncesi olmayarak kaybedecek bir şeyi olmamasıdır. İnsanlar sıkıntılı zamanlarda daha çok mutlu olmaya ihtiyaç duyarlar.

Mutlu insanlar kendilerin mutluluğunu başkaları ile paylaşarak çevresine mutluluk saçabilirler. Çocukların özellikle ihtiyaç duyduğu duygulardan birisi olup ön plana çıkar. Sevgi ile birlikte gelir mutluluk veya uzun zamandır yapmak istedikleri bir şeyin gerçekleşmesi sonucunda ortaya çıkar. Sahip olduğumuz her şey bizler için mutluluk kaynağı olmaktadır. Bazen insan hüzünlendiği zaman dahi kendisini mutlu edebileceğini bilmeli. Her şey altüst olmasına rağmen bir gülümsemek çevremizdekine mutluluk verir. Mutlu olmak için çabalamalı emek vermeliyiz.

Mutlu olmak için emek gerekir, emek verdiğiniz zaman değeri yükselir sizlerin mutlu olmasını sağlar. Çevremizde yaşanan her şeyde bir kusur arayan kişi asla mutlu olamaz bu kendisi ile yüzleşmesi gerektiği konulardan birisi olacaktır. Çevremizde olan her şeyi konu olarak fani dünya olduğunu bilip mutlu olmaya bakmalısınız.

mutluluk
mutluluk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu