Okul

Müziğin Hayatımızdaki Önemi İle İlgili Kompozisyon

Müzik ruhumuzun gıdası olduğu kadar bizi dinlendirir. Sinirli olduğumuz zamanlar dahi sakinleştirecektir. Müzik içimizdekilerin dışa çıkmasını sağlar. İçimizdekileri dışarı vurarak kendimizi çok daha iyi hissettirir. Eşsiz bir ritmin etkisinde kalarak kendimizi müziğin akışına bırakırız.

Müzik ile hayatımızda anlam veremediklerimize anlam veririz. Soruların cevaplarını müzikle buluruz. Yüzyıllardan beri insanlar müziğin eşsiz ritmine kapılmıştır. Her müziğin hitap ettiği kitle farklıdır. Hepsinin ortak noktası ritimlerden ortaya çıkmalarıdır. Sözlerle birleştiği takdirde muazzam müzik ortaya çıkar. Anlam veremediklerimize anlam verebilir oluruz. Hayatımıza renk katar duygularımızı dışa vurabilir. Hislerimizin hassaslaşmasını sağlayarak hissettiklerimizi genişletebilir. Müzik insanın içinden geçenleri tercüme eder. O an duygularımızın yansıması olarak dinleriz.

Hissettiğimiz tüm duygular müziklerle eşleştirilebilir. Bazen hareketli bazen ağır müzikler dinleriz. Ruh halimiz ne isterse o müziği dinlemek isteriz. Ruhumuzu besleyerek duygularımızı daha etkili yaşatır. Müzik hayatın her alanında vardır sadece farketmeyiz. Dışarı çıktığımızda bir çok ses karışarak bize müzik sunar. Alışık olmadığımızdan dolayı bize gürültü gibi gelir. Müzik olmadan ruhumuz asla dinlenmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu