Okul

Müzik ile İlgili Kompozisyon

Müzik güzel sanatların sesli olanı ve ruha hitap edenidir. Dünyanın varoluşundan itibaren hayatımızda olan müziğin sakinleştirici özelliği vardır. Sinirlendiğimiz zaman müzik bizi sakinleştirerek düşüncelerimizden kurtulmamızı sağlar. Hayatın her alanında müziğin etkisinde kalırız.

Ruhumuza hitap eden müzik vazgeçilmezimizdir. İnsan ruhunun her parçasına hitap eder. Müziğin canlılar üzerinde yarattığı etki huzur ve rahatlıktır. Bazen müzikten etkilenerek ağlayabilir, üzüntülü zamanında mutlu olur her türlü etkilenir. Müzik doğrudan duygularımıza etki eder. Ruh halimizi değiştirdiği gibi düşünce yapımızı da etkilemektedir. İçimizdeki duyguları çok daha yoğun yaşatır. O an hissettiklerimizi fazlasıyla hisseder yaşarız. Müzik herkese hitap eder Beethoven sağır olmasına rağmen eser niteliği taşıyan besteleri ile tanınmıştır. İnsanın içinden gelen ve duygularını yoğun olarak yaşayabilen herkes etkilenir.

Müzik olmadan duygularımızı kaybederiz. Yaşadığımızı hissettiren müzik varlığımızı kanıtlamaktadır. İyi hissetmek ve ruhumuzu dinlendirmek için müzik dinleriz. İhtiyacımız olan değerleri çevremizdedir. Milyarlarca yıldır var olan müzik insan eli ile hayat bulmuştur. Doğa kendi müziğini kendi yaratır sadece dinlemesini bilmek gerekir.

dünya müzik türleri
müzik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu