Okul

Nasıl Bir Dünya İstersiniz Kompozisyon

Nasıl Bir Dünya İsterdiniz, Nasıl Dünyada Yaşamak İstersiniz Kompozisyon

Savaşların olmadığı yerlerde her yere mutluluğun barışın hakim olduğu bölgelerde olmak isterdim. Çiçeklerin olduğu bir yer insanların birbirlerine yardım ve dayanışma göstererek birlikte işlerini yapabilecekleri yer olacak. Açlık olmayacak acı hiç olmayacak sevdikleri ile birlikte yaşamalı insan. Mutlu olarak kimsenin kendisini üzmeyecek bir yerde görmeli. Büyükler küçüklerini severek onlardan saygı almalıdır.

Yaşadığımız yerler güzellikler hakim olarak kötülükler hiçbir zaman kalplere inmemeli her zaman doğru olana karar verilmeli adalet hakimiyeti kurulmalı. İnsanların barış içersinde olup aç gözlülük yada bencillik gibi davranışlardan uzak durmasını isterdim. Güzel bir dünya için mala mülke önem verilmemesi gerektiğini iyi biliyorum.

Dünyamız insanların kendisinden daha çok başkalarını düşünerek güzel bir yer halini alırdı. Herkesten çok kendimizi düşünürsek bencillik zamanla daha fazlasını isteme hırsı kendisini gösterecektir. Elimizdekilere şükrederek mutlu bir aile hayatında yaşadığımızı bilmeliyiz. Başkalarının bizlere karşı nasıl olmasını istiyorsak öyle davranarak güzel bir dünyaya hep birlikte yaratabiliriz.

mutluluk
mutluluk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu