Okul

Tasarruf İle İlgili Yazı

Tasarruflu olmak tamamen kişilerin elinde durumlardan birisidir. Sahip olduklarınızın değerini bilerek onları israf etmeden bir yaşam sürdürmeniz gerekebilir. Harcamalarınızı hesaplayarak biriktirebilir geleceğinizi güvene alabilirsinizde. Tasarruflu olan kişiler geleceğe yönelik her zaman kazançlı çıkmıştır.

Belirli noktalardan sonra insanlar harcamalarına dikkat etmeyerek masraflı bir hal alır. Sahip olduğumuz bir aile varsa burada bilhassa önemli yer edinir. Yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz kötü günler gelebilir bunlar için kenarda köşede yatırımımız olması gereklidir. Maddi olarak gerekmediği alışverişlerde bulunmayın ayakkabınız varken ihtiyacınız olmadığı halde almamalısınız. Gelecekte sizleri neleri beklediğinizi bilemezsiniz.

Tasarruflu olmak fidanın gelişerek sizlere sonradan meyve vermesi gibidir. Birikimleriniz kenarda durarak sizleri sıkıntılardan kurtararak hepinize yardımcı olacaktır. Moral ve dayanak olarak kendinizi iyi hissettiğiniz gibi geleceğinizi de garanti altına almış olacaksınız. Sizde aileniz için hesabınızı bilerek tasarruflu olunuz. Atalarımızın bir sözü vardır damlaya damlaya göl olur derken tasarrufun önemini vurgulamışlardır.

para tasarrufu
para tasarrufu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu