Okul

Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözünün Anlamı

Davranışlarımız nasıl olursa o şekilde karşılık göreceğimizi gösterir. Bugün birine kötülük yaparsak yarın kötülük, iyilik yaparsak daha sonrada iyilik göreceğimizdir.

Hayat insanı seçim yapmak zorunda bırakır, bazen istemeyerek olsa da çevremizdeki insanlara zarar verebilir sonraki zamanlarda sorunlar yaşamamıza sebep olabilir. Bugün birisi için kötü olarak görülürsek duyguları değişmezse illa bir gün o kötülük nefrete dönüşerek karşımıza çıkar. Kararlarımızın nasıl olacağını bilmeden karşılaşmamıza neden olacaktır. Bir gün elbet herkes yaptıklarının karşılığını alacağını anlatır. Örneğin bugün dünya hayatı yaşıyorsak yarın bunlar ahirette karşımıza çıkacağı gerçektir.

İnsanlara karşı davranışlarımız ne olursa onların içine o iyilik yada kötülük tohumunu ekeriz. Bir gün yeşerecek ve karşımıza o ektiğimiz şekilde çıkacağıdır. Şiddet ve kötülüklerle yetiştirilen bir canlı çevresindekilere daima kötülük verecektir. Güler yüzlü olup insanlara daha çok yardım eli uzatırsak eğer her şey değişerek bizden sonraki insanlarda güler, gülümser, hoşgörü ile karşılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu