Okul

Neden Dürüst Olmalıyız

Dürüstlük erdemli insanların davranışlardır. Her insan üzerine düşen dürüstlük, doğruluğu düzgün şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Toplum içinde güvenilir insanların sayısı oldukça azdır. Sahip olunan değerlerin sonraki nesillere taşınması önemlidir. Dürüst olduğumuz sürece toplum içindekilerin saygısını kazanmamız kaçınmaz olur.

Öncelikle dürüstlüğün bize anlatacağı samimiyet, doğruluk, haklıdan yanak olmakla gelecektir. Doğru olduğuna inandıklarımız önemlidir. Gerçeği saklamamalı ve geleceğimizde diğer insanlara doğru örnek olmalıyız. Dürüst olduğumuz sürece yeni arkadaşlarla tanışır, dostluklar kurarak aramızdaki bağları kuvvetlendiririz. İş yapacağımız zaman insanların bize güvenmelerini sağlarız. Güven duygusu sayesinde insanlık gelişerek değerlenir. Dürüstlüğe tarih şahit olmuştur. İnsanların

İslam dininde de olduğu gibi dürüstlük önemli yere sahiptir. Bizlere “Emrolunduğu gibi dosdoğru ol” denilmiştir. Dürüst olmak geleceğimize bırakabileceğimiz en önemli miraslardandır. Satın alınmayacak kadar değerli, kaybedilmeyecek kadar gün yüzündedir. Dürüst olacaksanız karakteriniz değerlenir insanlar sizi öyle tanır. Değerinizi bilmeli ve doğru yolda hareket ettiğiniz sürece rahatlığa ulaşmanız mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu