Okul

Neden Her Ülkenin Bayrağı Vardır

Dünya üzerinde iki yüzden fazla ülke bulunmaktadır. Her ülkenin kendisini temsil eden özgü bayrakları bulunur. Bayraklar semboller, renkler ve çizgiler bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Bayrak denildiğinde o ülkenin bağımsızlığını görebiliriz. Kendi toprak bütünlüğü ile kendini yönetildiğini gösterir. Fetihlere giderken ülkeyi temsil eden bayraklar taşınarak kim olduğunu gösterir. Sahip oldukları toprak bütünlüğünün her kesiminde bayraklar dalgalanır. Bölgede egemenliğin kimde olduğunu göstermek için bayraklar taşınır.

Bayrağı olmayan ülke göremeyiz. Her bayrak ülkeyi temsil etmektedir. Bayraksız bir ülke varsa da o ülkeden sayılmaz topluluktur. Milli birliği ve beraberliğin en güzel temsilcisidir. Manevi olarak bayrak o ülkenin vatandaşları için değerlidir. Bayraklarının dalgalandığı her yer kendi topraklarıdır.

Konsolosluk toprakları ülkelere ait olduğundan dolayı kendi bayrakları dalgalanır. Her ülkede bulunan farklı konsolosluklar vardır.

Bayraklar ülkeleri temsil eder. Cumhurbaşkanı, başbakanlık araçlarında bayrağımız vardır. Ülkenin üst düzey yöneticilerinin aracı olduğunu temsilen taşınır. Dünya üzerinde kimin hangi ülke topraklarında yaşadığının göstergesi olur aynı zamanda. Bayraklar ülkelerin olmazsa olmazları arasındadır. Bayrağı olmayan ülke olmaz, devlet sayılmaz ve bağımsızlıktan bahsedilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu